Zdrada żony, co teraz?

para-na-pomoscie

 

Myśląc o zdradzie małżeńskiej najczęściej widzimy obraz zdradzanych kobiet oraz niewiernych mężczyzn. Tymczasem, jak się okazuje, zdrada żony jest równie powszechna i dotyka sporą liczbę związków. Po dopuszczeniu się niewierności przez współmałżonkę, mężczyźni niejednokrotnie znacznie szybciej podejmują decyzję o rozwodzie i zakończeniu małżeństwa. Po czym można poznać, że żona mnie zdradza?

Niejedno małżeństwo przechodzi kryzys, ale zdrada małżeńska zawsze boli najbardziej, niezależnie od tego, czy niewierności dopuścił się mąż czy żona. Kiedy ma miejsce zdrada żony, często można po jej zachowaniu poznać, że w związku pojawiła się osoba trzecia. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jak poznać, że żona mnie zdradza – oznaki niewierności

Główne objawy niewierności małżeńskiej w przypadku kobiet to zmiany w zachowaniu. Nasze podejrzenia powinny wzbudzić między innymi takie symptomy, jak:

  • żona nagle przestaje odczuwać potrzebę przebywania w Twojej obecności – podczas gdy wcześniej spędzała z Tobą wiele czasu, chciała, byś chodził z nią na siłownię czy na zakupy, teraz woli spędzać czas samotnie – w takiej sytuacji warto się mieć na baczności, być może znalazła kogoś na Twoje miejsce,
  • zaczęła mieć przed Tobą tajemnice i sekrety – dawniej chętnie opowiadała Ci, co robiła, gdzie była i co widziała, natomiast teraz wyraźnie ma coś do ukrycia, niechętnie Ci się zwierza i wdaje w dłuższe konwersacje,
  • nagle zaczęła skupiać się wyłącznie na Twojej osobie – zamiast mówić o sobie, chce rozmawiać tylko o tym, co dotyczy Ciebie,
  • ma nowe ubrania, biżuterię, kosmetyki, na które nie ma pokrycia w wydatkach – jeśli żona z dumą nosi nowe rzeczy, na które nie ma paragonu ani śladu w wyciągu bankowym, możesz podejrzewać, że jest obdarowywana przez kochanka,
  • to, co do tej pory ewidentnie jej przeszkadzało, teraz nie stanowi już praktycznie żadnego problemu – kiedyś robiła awanturę, że nie chcesz z nią wyjść do kina czy do sklepu, natomiast teraz wszystko jej odpowiada – warto się zastanowić, dlaczego przestało jej zależeć,
  • obsypuje Cię prezentami bez okazji i jest znacznie milsza niż do tej pory – taka oznaka często jest związana z poczuciem winy oraz z chęcią rekompensaty fakty, że za Twoimi plecami umawia się z innymi mężczyzną (kiedy żona zdradza bardzo często ma wyrzuty sumienia).

Oczywiście jeden z powyższych symptomów wcale nie musi oznaczać, że dotknęła Cię zdrada żony. Nawet jeśli zdarzy Ci się przyłapać współmałżonkę na kłamstwie, nie oskarżaj jej od razu o niewierność. Jeśli Twoje podejrzenia okażą się nieuzasadnione, wówczas partnerka może poczuć się urażona przypuszczeniami i w niedalekiej przyszłości wypomni Ci brak zaufania. Jeśli nie masz pewności, że żona Cię zdradza, najlepiej z nią porozmawiaj i spróbuj wybadać, czy istnieje coś, o czym chciała by Ci powiedzieć.

Co robić po zdradzie żony?

Jeśli masz pewność, że żona dopuściła się niewierności i spotyka się z innym mężczyzną, wówczas sam musisz zadecydować, co w takiej sytuacji robić. Zdradzony mąż najczęściej nie jest w stanie pozbyć się podejrzliwości, braku zaufania oraz poczucia krzywdy. Mężczyznom na ogół znacznie trudniej jest wybaczyć zdradę i nie pozwala im na to „męska duma”. Po zdradzie często bardzo szybko podejmują decyzję o zakończeniu małżeństwa i rozwodzie.

Zdrada żony z całą pewnością ma destrukcyjny wpływ na cały związek, skutecznie niszcząc psychikę zarówno osoby zdradzanej, jak i zdradzającej. Gdy mężczyzna nagle dowiaduje się o niewierności własnej żony ma trzy zasadnicze możliwości działania:

  • rozstanie – nie chce dalej tkwić w związku z osobą, która go zdradza, dlatego podejmuje decyzję o odejściu,
  • przeczekanie – chce spróbować dać drugą szansę partnerce, niekiedy kierując się dobrem dzieci lub wspólnotą interesów,
  • walkę o małżeństwo – ta opcja wiąże się z próbą przebaczenia zdrady żony i rozpoczęcia wszystkiego jeszcze raz, od początku.

Bardzo często jest tak, że zdradzony mąż wybiera pierwszą opcję, nie decydując się na jakąkolwiek próbę ratowania związku. Wówczas podejmuje decyzję o rozwodzie i rozpoczęciu życia na własny rachunek.

Jak udowodnić zdradę w sądzie?

Sprawy rozwodowe z całą pewnością nie należą do najprzyjemniejszych, gdyż towarzyszą im silne emocje i wzajemne oskarżanie współmałżonków. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o rozwodzie, musisz mieć pewność, że dotknęła Cię zdrada żony i zgromadzić rzeczowe dowody, które będziesz mógł przedstawić w sądzie. W tym może Ci pomóc licencjonowany prywatny detektyw, który przeprowadzi wnikliwą obserwację współmałżonki i ustali, z kim się spotyka, a także czy znajduje się z tą osobą w intymnej relacji.

Aby udowodnić winę przy rozwodzie, detektyw kompleksowo i dyskretnie zbierze niezbędny materiał dowodowy i przygotuje odpowiednią dokumentację (papierową, fotograficzną, elektroniczną lub audio-wizualną). Będzie ona mogła stanowić istotny element w postępowaniu rozwodowym toczącym się w sądzie, a dodatkowo zgromadzone dowody mogą okazać się przydatne na przykład podczas ustalania alimentów czy sprawowania opieki na dziećmi. Licencjonowany detektyw może ponadto zeznawać w sądzie w roli świadka.